Przemysł, Nauka, Technologia, Automatyka

Strona o nowinkach z gałęzi - przemysł, techniki, elektronika, mechanika, nauka. Najnowsze informacje ze świata nauki, informacji i również nowości.

Historia komputerow

Historia komputerow

Rozwój komputerów

W tych czasach sprzęt PC ulepszana jest w zastraszającym tempie, 1-szy i największy komputer na Świecie skończył dopiero co 70 lat. Specjalista i jednocześnie też doktorant Uniwersytetu Wrocławskiego Grzegorz Kiełt dla którego główna profesja to sieciowiec wypowiada się, że przy całym ogromnym progresie jednocześnie ze skokiem przepustowości i też mocy obliczeniowej, tak samo istotne jest zdecydowanie ogromna skala ulepszeń w kwestii mobilności, wielozadaniowości jak też szerokiej estetyki. 1-szy sprzęt PC ważył aż siedemdziesiąt ton i jednocześnie zajmował obszar 167 metrów kwadratowych, działał zazwyczaj istotnie głośno i też po wielokroć bardzo mocno się nagrzewał i przegrzewał.

Znawca i doktorant Uniwersytetu Gdańskiego Ireneusz Kuziora którego fach to programista zapewnia, że rzeczywiście 1-sze komputery PC dla przeciętnych użytkowników zostały wykreowane po długim czasie, czyli dopiero w latach 80 dwudziestego wieku. Naprawdę dopiero po tak zwanej nakładce na PC czyli inaczej MS-DOS jak również wejściu systemu operacyjnego rozgrzała się era komputerów stacjonarnych.

Komputery PC nie zajmowały już dłużej całych wielkich pomieszczeń oraz w większości sytuacji to udostępniło możność aby taki PC mieścił się w domu do normalnego i również codziennego użytkowania go. Fachowiec i równocześnie też alumn Uniwersytetu Warszawskiego Justyn Idziaszek którego praca to informatyk jest zdania, iż w latach dziewięćdziesiątych komputery miały wnętrzności na to by instalować na nich gry desktopowe zaawansowane graficznie. Potem zaś mogła nastąpić rewolucja w kwestii komputerów przenośnych, to można nazwać niesamowicie dużą swego rodzaju poprawą w temacie zwykłego użytkowania jak też mobilnej pracy. Dziś sprzęt komputerowy jest ogromnie potężny oraz niesamowicie istotne jest to, że zajmuje raczej mało metrów kwadratowych.

Czytaj dalej.